Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Irak i TotalEnergies podpisują umowę na projekty energetyczne

e-petrol.pl
2021-09-06 / 09:57
Irak i TotalEnergies podpisują umowę na projekty energetyczne

Francuski koncern zrealizuje cztery ogromne projekty energetyczne w południowym Iraku w ramach umowy o wartości 27 miliardów USD, która została podpisana w niedzielę w Bagdadzie, powiedział minister ds. ropy naftowej tego kraju.

TotalEnergies rozpocznie prace od inwestycji o wartości 10 miliardów USD, powiedział dyrektor generalny Patrick Pouyanne podczas ceremonii podpisania, dodając, że prace inżynieryjne rozpoczną się „natychmiast”.

Minister ropy iracki Ihsan Abdul Jabbar wyjaśnił, że w pierwszej fazie inwestycją o wartości 3 mld USD będzie wstrzykiwania wody morskiej do pól naftowych w celu zwiększenia wydobycia ropy naftowej. Dodał, że Total przekaże także 2 miliardy dolarów na budowę zakładu przetwarzania gazu wydobywanego na południowych polach West Qurna 2, Majnoon, Artawi, Tuba i Luhais.

Pozostałe dwa projekty to elektrownia słoneczna i projekt mający na celu zwiększenie wydobycia ropy z pola naftowego Artawi do 210 000 baryłek ropy dziennie z 85 000 baryłek dziennie.
Słowa kluczowe: Irak, TotalEnergies
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.