Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Amerykańskie władze są zainteresowane częstymi fuzjami sieci stacji paliw

e-petrol.pl
2021-09-01 / 09:32
Amerykańskie władze są zainteresowane częstymi fuzjami sieci stacji paliw

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) zbada wpływ różnych schematów łączenia stacji benzynowych i ich wpływu na rynek paliw. FTC podejrzewa, że firmy dokonują fuzji, aby manipulować detalicznymi cenami benzyn.

Dochodzenie zostało ogłoszone po tym, jak administracja Joe Bidena wydała serię oświadczeń, w których przyznała, że wysokie ceny benzyny mają negatywny wpływ na amerykańską gospodarkę.  

Przewodnicząca FTC Lina Khan poinstruowała swoich podwładnych, aby zwracali uwagę na liczne transakcje między sieciami stacji benzynowych, które mogą wpływać na konkurencyjność. Szereg konsolidacji w amerykańskim handlu detalicznym paliw w ostatnich latach zmusza władze do zaostrzenia wymogów dotyczących fuzji sieci paliwowych.

Analiza rozbieżności między cenami ropy a detalicznymi cenami benzyny będzie jednym z mechanizmów identyfikacji przypadków zmowy w ustalaniu wyższych cen paliw. 

Szczególna uwaga zostanie zwrócona na programy franczyzowe oferowane przez duże sieci małym firmom rodzinnym. Dochodzenie ustali czy stacje sprzedawały benzyny po zawyżonej cenie, ponieważ w większości przypadków franczyzobiorcy nie kontrolują ostatecznej ceny paliwa dla konsumenta.

 

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.