Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Huragan Ida uderzył w producentów ropy w Zatoce Meksykańskiej

e-petrol.pl
2021-08-31 / 09:28
Huragan Ida uderzył w producentów ropy w Zatoce Meksykańskiej

Huragan Ida, który 29 sierpnia dotarł do wybrzeża USA z Atlantyku i nasilił się w niedzielę do czwartej z pięciu kategorii, do poniedziałku rano osłabł do trzeciej, a następnie do drugiej kategorii. Nim to się jednak stało, huragan zmusił władze do zawieszenia wydobycia ropy w Zatoce Meksykańskiej o prawie 91 proc.

Huragan Ida uderzył w Nowy Orlean w niedzielę po przecięciu Zatoki Meksykańskiej, powodując ogromne zakłócenia w produkcji ropy naftowej w USA. Nie wiadomo jeszcze jak duża będzie potencjalna skala zniszczeń.

Trasa przebiegu huraganu Ida jest jedną z najgorszych możliwych dla przemysłu naftowego i może wpłynąć na główne rurociągi transportujące paliwo z wybrzeża Zatoki Meksykańskiej na rynki wschodniego wybrzeża.

Zdaniem wielu analityków to dopiero początek sezonu huraganów, który może doprowadzić do poważnych zakłóceń w produkcji. Vivek Dhar, analityk w Commonweath Bank of Australia uważa, że benzyna i olej napędowy, prawdopodobnie zwiększą ceny w wyniku przestojów w rafineriach, zwłaszcza jeśli pojawią się trudności z ponownym uruchomieniem rafinerii i rurociągów.

Zdaniem ekspertów, po przejściu zagrożenia wywołanego huraganem Ida wszystkie platformy naftowe przejdą serię kontroli, po których przywrócona zostanie ich praca. Powrót do pracy platform, które ulegną uszkodzeniu, może potrwać dłużej.
Słowa kluczowe: huragan Ida
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.