Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przybyło platform wiertniczych w USA

e-petrol.pl
2021-08-23 / 09:28
Przybyło platform wiertniczych w USA

Firma usługowa Baker Hughes podała, że już trzeci tydzień z rzędu przybywa naftowych i gazowych platform wiertniczych, ponieważ ożywienie cen ropy skłoniło niektóre firmy do powrotu do poszukiwań.

Liczba platform naftowych i gazowych, wczesny wskaźnik przyszłej produkcji, wzrosła o trzy do 503 w tygodniu poprzedzającym 20 sierpnia, co jest najwyższą wartością od kwietnia 2020 r. Oznacza to, że całkowita liczba platform prawie podoiła się w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku, kiedy wynosiła 254.

Przy cenach ropy, które w tym roku wzrosły o około 29 proc., kilka firm energetycznych zapowiedziało, że planują zwiększyć wydatki, które jednak pozostają na relatywnie niskim poziomie, bowiem nadal większość firm koncentruje się na zwiększaniu przepływów pieniężnych, zmniejszaniu zadłużenia i zwiększaniu zysków dla akcjonariuszy. W rzeczywistości wielu analityków nie spodziewa się, że dodatkowe wydatki w ogóle zwiększą produkcję.

Oczekuje się, że produkcja ropy z łupków w USA wzrośnie we wrześniu do 8,1 mln baryłek dziennie, co jest najwyższą wartością od kwietnia 2020 r.
Słowa kluczowe: Baker Hughes, liczba wiertni
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.