Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ponad 200 ataków cybernetycznych na amerykańskie rurociągi

e-petrol.pl
2021-07-29 / 09:50
Ponad 200 ataków cybernetycznych na amerykańskie rurociągi

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, od 28 maja amerykańscy operatorzy rurociągów zgłaszali wszystkie incydenty związane z cyberbezpieczeństwem. Stacja CNN powołując się na Davida Pekoske, szefa bezpieczeństwa transportu w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA podała, że ujawniono ponad 220 takich incydentów.

Agencja nakazała operatorom rurociągów niezwłoczne zgłaszanie wszelkich incydentów związanych z cyberbezpieczeństwem. Środki zostały zaostrzone po tym, jak na początku maja atakujący z grupy DarkSide włamali się do systemów amerykańskiej firmy Colonial Pipeline. Łącznie w ciągu dwóch miesięcy około stu dużych amerykańskich operatorów zgłosiło ponad 220 takich incydentów. Zebrane informacje pomogą władzom lepiej zrozumieć, co może zagrozić branży, powiedział Pekoske.

Biały Dom sygnalizuje amerykańskim firmom zajmującym się infrastrukturą krytyczną, takim jak dostawcy energii, że muszą poprawić swoją cyberobronę. Administracja sygnalizuje, że mogą zostać wydane nowe przepisy, które wpłyną na wyższy poziom bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.