Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Chiński import irańskiej ropy przeszkadza USA w negocjacjach nuklearnych

e-petrol.pl
2021-07-26 / 09:30
Chiński import irańskiej ropy przeszkadza USA w negocjacjach nuklearnych

Władze Stanów Zjednoczonych rozważają możliwość wprowadzenia nowych sankcji w celu ograniczenia dostaw irańskiej ropy do Chin, starając się w ten sposób skłonić Teheran do powrotu do umowy nuklearnej.

Na początku tego roku w rozmowach pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem uzgodniono, że głównym celem jest przywrócenie zgodności z porozumieniem nuklearnym z Iranem z 2015 r. i zakładając terminowy powrót irańskiej ropy i w tamtym momencie nie było potrzeby karania chińskich firm łamiących sankcje USA poprzez kupowanie irańskiej ropy.

Stanowisko to ewoluuje w związku z niepewnością, co do postępów rozmów dotyczących umowy nuklearnej. Dziennik „ The Wall Street Journal” po raz pierwszy poinformował, że Waszyngton rozważa zaostrzenie sankcji wobec Iranu, a tym samym wobec Chin, co ma być formą nacisku na nowego prezydenta Iranu. 

Chińskie rafinerie są największymi importerami irańskiej ropy. Według firmy Kpler, chiński import irańskiej ropy wynosił w tym roku średnio od 400 tys. do 650 tys. baryłek dziennie miesięcznie, a majowe wolumeny wzrosły do prawie 1 miliona baryłek dziennie.   

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.