Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Sachalin-2 pracuje nad dostawami „zielonego” LNG

e-petrol.pl
2021-07-22 / 09:30
Sachalin-2 pracuje nad dostawami „zielonego” LNG

Sachalin Energy, operator projektu Sachalin II, pracuje nad kilkoma pilotażowymi dostawami LNG neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, ale jak dotąd nie wszyscy nabywcy są gotowi zapłacić dodatkową wartość za taki produkt, powiedział dziennikarzom dyrektor naczelny Roman Daszkow.

Daszkow powiedział, że firma chce dostosować się do wymagań zielonej transformacji, dlatego realizuje już kilka pilotażowych dostaw zielonego LNG i ma aktywne umowy – na razie jednak wyłącznie z Azji i obszaru Pacyfiku. Klienci, choć są zainteresowani takim paliwem, nie są gotowi płacić dodatkowo za taki ekologiczny produkt.

Wcześniej dostawy LNG z zerową emisją CO2 były już realizowane z Sachalinu-2. W 2020 r. Shell dostarczył tajwańskiemu CPC partię neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Sachalin-2 to projekt naftowo-gazowy, w ramach którego na północnym wschodzie sachalińskiego szelfu rozwijane są dwa pola naftowo-gazowe – Piltun-Astochskoje (głównie ropa naftowa) i Łunskoje (głównie gaz). Jego infrastruktura obejmuje trzy platformy morskie, zintegrowany lądowy zakład przerobu, terminal eksportowy ropy naftowej oraz instalację LNG o zdolności projektowej 9,6 mln ton rocznie.  
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.