Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Halliburton wierzy w powrót koniunktury na rynku ropy

e-petrol.pl
2021-07-21 / 09:41
Halliburton wierzy w powrót koniunktury na rynku ropy

Firma Halliburton, zajmująca się usługami dla sektora naftowego poinformowała we wtorek, że branża jest na wczesnym etapie wieloletniego cyklu wzrostu, ponieważ aktywność odbiła się od pandemicznych minimów, a ceny niektórych jej usług wzrosły.

Firma z siedzibą w Houston w Teksasie odnotowała 33,5 proc. wzrostu zysku w drugim kwartale w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami, ponieważ wyższe ceny ropy zwiększają popyt na usługi związane z polami naftowymi.

Dyrektor generalny Halliburton, Jeff Miller, przedstawił też stosunkowo optymistyczne prognozy dla światowego rynku ropy naftowej, przewidując, że wydatki na odwierty i prace wykończeniowe w Ameryce Północnej wzrosną dwucyfrowo w ciągu najbliższych dwóch lat. Oszacował również dwucyfrowy wzrost międzynarodowej aktywności naftowej w drugiej połowie tego roku w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku.

Halliburton powiedział, że spodziewa się wzrostu przychodów w najbliższych latach.
Słowa kluczowe: Halliburton

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.