Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przybywa wiertni w USA

e-petrol.pl
2021-06-21 / 09:53
Przybywa wiertni w USA

Amerykańskie firmy energetyczne w minionym tygodniu zwiększyły liczbę aktywnych platform wiertniczych naftowych i gazowych. Powodem takiej sytuacji jest wzrost cen ropy do ​​​​najwyższego poziomu od 2018 r.

Liczba platform wiertniczych naftowych i gazowych, która jest traktowana jako wczesny wskaźnik przyszłej produkcji, wzrosła od 9 do 470 w tygodniu poprzedzającym 18 czerwca, co jest najwyższą wartością od kwietnia 2020 r., poinformowała firma usług energetycznych Baker Hughes w swoim piątkowym raporcie.

Całkowita liczba platform wzrosła o 204, czyli o 77 proc. w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku.

Według Baker Hughes, liczba amerykańskich platform naftowych wzrosła o osiem, do 373, co jest najwyższym wynikiem od kwietnia 2020 r., a o jedną wzrosła liczba platform gazowych do 97, co jest natomiast pierwszym ruchem w górę od sześciu tygodni.

Produkcja ropy łupkowej w USA zwykle szybko reaguje na sygnały cenowe, a EIA prognozuje w tym tygodniu, że produkcja z siedmiu głównych formacji łupkowych wzrośnie w lipcu o 38 tys. baryłek dziennie do około 7,8 miliona baryłek dziennie. 
Słowa kluczowe: Baker Hughes, liczba wiertni

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.