Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Equinor sprzedaje aktywa rafineryjne w Danii

e-petrol.pl
2021-06-10 / 14:37
Equinor sprzedaje aktywa rafineryjne w Danii

Equinor zawarł umowę z Grupą Klesch na sprzedaż swojej działalności rafineryjnej w Danii. Umowa dotyczy spółki Equinor Refining Denmark A/S (ERD), składającej się z rafinerii Kalundborg i terminalu w północno-zachodniej Zelandii, terminalu Hedehusene pod Kopenhagą oraz związanej z nim infrastruktury.

Po zakończeniu transakcji, w tym zatwierdzeniu przez władze duńskie, wszyscy pracownicy ERD zostaną przeniesieni do Grupy Klesch.

Irene Rummelhoff, wiceprezes Equinor ds. marketingu powiedziała, że transakcja wspiera strategię Equinor. Firma skoncentruje swoją pozycję rafineryjną wokół Mongstad w Norwegii, gdzie może wykorzystać zintegrowany klaster przemysłowy, rozszerzyć portfolio dostarczanych niskoemisyjnych produktów energetycznych i przyczynić się do wysiłków Equinor na rzecz transformacji energetycznej.

Rafineria Kalundborg została zbudowana w 1961 roku i została przejęta przez Equinor w 1986 roku, a następnie znacząco zwiększyła swoje zdolności produkcyjne w 1995 roku. Zakład może dziennie przerabiać 107 tys. baryłek ropy naftowej i kondensatu na benzynę, olej napędowy, propan i olej opałowy. Roczna zdolność produkcyjna wynosi do 5,5 mln ton produktów naftowych.

Szczegóły handlowe transakcji nie zostaną ujawnione, a sama sprzedaż musi być zatwierdzona przez władze duńskie.
Słowa kluczowe: Equinor, Grupa Klesch

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.