Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG

Sprzedaż paliw w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie

e-petrol.pl
2021-05-10 / 09:42
Sprzedaż paliw w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie

Pod koniec ubiegłego tygodnia sprzedaż paliw w Wielkiej Brytanii wzrosła do najwyższego poziomu od pierwszej blokady w marcu ubiegłego roku, wynika z danych rządowych cytowanych przez agencję Bloomberg, sugerujących, że otwieranie gospodarki, które rozpoczęło się w zeszłym miesiącu, już skutkuje wyższym popytem na ropę.

Wielka Brytania zaczęła stopniowo luzować obostrzenia 12 kwietnia, otwierając sklepy detaliczne, restauracje i puby, ponieważ liczba przypadków COVID gwałtownie spadła po tym, jak ponad połowa dorosłej populacji otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Ponowne otwarcie Wielkiej Brytanii i wzrost sprzedaży paliw są namacalnym dowodem na to, że programy szczepień są sposobem na wyjście z kryzysu - powiedział agencji Bloomberg Tamas Varga, analityk w PVM Oil Associates. Zdaniem banku centralnego wzrost popytu jest dodatkowo stymulowany przez spadek ryzyka zdrowotnego i spadku niepewności, a także przez zapowiedź bodźców fiskalnych.

Oznaki rosnącego popytu na ropę i ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii dają nadzieję inwestorom z rynku ropy, że pomimo kryzysu COVID-19 w Indiach i Brazylii, główne gospodarki rozwinięte, w tym Stany Zjednoczone, wykażą wzrost popytu na paliwa.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.