Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

MOL ma za sobą bardzo dobry kwartał

e-petrol.pl
2021-05-07 / 09:48
MOL ma za sobą bardzo dobry kwartał

MOL zwiększył w I kwartale oczyszczony wynik CCS EBITDA o 7 proc., do 664 mln USD. Taki wynik był możliwy dzięki mocnemu otoczeniu makro, rekordowo wysokim marżom petrochemicznym i bardzo dobrym danym z segmentu usług konsumenckich- poinformowała spółka w komunikacie.

Upstream grupy MOL zwiększył wynik EBITDA o 66 proc., do 307 mln USD, a wpływ na to miały znacząco wyższe ceny ropy naftowej i gazu ziemnego. Oczyszczona CCS EBITDA segmentu downstream spadła o 14 proc., do 254 mln USD w efekcie niższego przerobu w rafinerii oraz niższym rok do roku marżom rafineryjnym. Z drugiej strony wynik segmentu wzmacniały mocne wyniki petrochemii.

MOL może być zadowolony z wyniku segmentu usług konsumenckich w okresie styczeń-marzec, który był najwyższy w historii koncernu. EBITDA sięgnęła 115 mln USD pomimo ostrych restrykcji dotyczących podróży podczas trzeciej fali pandemii.

Cel na cały 2021 rok MOL zakłada około 2,3 mld USD oczyszczonego wyniku CCS EBITDA.
Słowa kluczowe: MOL, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.