Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Saudi Aramco zanotowało wyższy zysk

e-petrol.pl
2021-05-05 / 09:23
Saudi Aramco zanotowało wyższy zysk

Państwowy koncern naftowy Saudi Aramco zwiększył swój zysk netto o 30 proc. w pierwszym kwartale i utrzymał wypłatę dywidendy dzięki wysokim cenom ropy.

Dochód netto Saudi Aramco wzrósł do 21,7 mld USD w pierwszym kwartale, w porównaniu z 16,7 mld USD rok wcześniej. Dyrektor generalny Amin Nasser powiedział, że biorąc pod uwagę pozytywne oznaki zapotrzebowania na energię w 2021 r., to jest więcej powodów do optymizmu dotyczących przyszłości.

Operacyjne przepływy pieniężne i wolne przepływy pieniężne w okresie sprawozdawczym wyniosły odpowiednio 26,5 mld USD i 18,3 mld USD. Wydatki inwestycyjne wyniosły 8,2 miliarda dolarów. Ponadto w pierwszym kwartale Aramco ogłosiło wypłatę dywidendy w wysokości 18,8 mld USD, która nastąpi w drugim kwartale.

Jeśli chodzi o wyniki operacyjne, to Aramco produkowało 11,5 mln baryłek dziennie ekwiwalentu ropy w pierwszym kwartale, w tym 8,6 mln baryłek dziennie samej ropy.
Słowa kluczowe: Saudi Aramco, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.