Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC + rozszerza warunki umowy

e-petrol.pl
2021-04-28 / 09:42
OPEC + rozszerza warunki umowy

Kilka źródeł podało, że komitet monitorujący OPEC + zalecił przedłużenie obecnych warunków umowy na maj-czerwiec. Decyzja z 1 kwietnia - o zwiększeniu wydobycia ropy w maju o 350 tys. baryłek dziennie w czerwcu o kolejne 350 tys. baryłek dziennie, a w lipcu o kolejne 450 tys. baryłek dziennie - pozostaje w mocy.

Od maja OPEC + zgodził się na dalsze zmniejszenie wolumenu zredukowanej produkcji do 6,55 mln baryłek dziennie, od czerwca - do 6,2 mln, od lipca - do 5,76 mln. Arabia Saudyjska i stopniowe wycofywanie się z niej ograniczenia OPEC + w kwietniu to 7,9 mln baryłek dziennie, w maju - 7,3 mln, w czerwcu - 6,6 mln, w lipcu - 5,76 mln baryłek.

Uczestnicy OPEC+ zauważają pewien optymizm i pozytywną dynamikę wskaźników mobilności ludności oraz ożywienie popytu w największych krajach konsumenckich. Jednocześnie zadeklarowali monitorowanie sytuacji, w tym związaną z rozprzestrzenianiem się zakażenia koronawirusem, które wciąż ma miejsce, zwłaszcza w wielu krajach regionu azjatyckiego.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.