Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kwestie klimatyczne a zarząd w ExxonMobil

e-petrol.pl
2021-04-19 / 09:23
Kwestie klimatyczne a zarząd w ExxonMobil

Exxon Mobil i posiadający jego udziały niewielki fundusz hedgingowy rozpoczęły walkę o miejsca w zarządzie oraz przyszły kierunek rozwoju naftowego giganta.

Amerykańskie sfery gospodarcze od tygodni przyglądają się nietypowej walce. Fundusz hedgingowy Engine no. 1, postanowił wyrzucić obecny zarząd firmy i rekomendować własny. Poszło o kwestie klimatyczne.

W zeszłym tygodniu, aktywista-inwestor Engine No. 1 wnioskował o zwolnienie czterech dyrektorów Exxon i obsadzenie stanowisk przez własnych kandydatów, o których mówi, że zwiększyliby zyski i przyspieszyli przejście na czystsze paliwa. Exxon zdecydował się zablokować czterech nominowanych do zarządu przez Engine No. 1. Zgromadzenie akcjonariuszy, które zdecyduje o nowym kształcie zarządu odbędzie się 26 maja.

Exxon już wydał ponad na walkę 35 milionów USD a niewielki fundusz hedgingowy przeznaczył na nią 30 mln USD. Jak podała agencja Reutera, kampania giganta naftowego jest szeroka, w jej skład wchodzi specjalna strona internetowa, posty na Twitterze, blogi i fora pracownicze.

Fundusz Engine No. 1 w zeszłym roku skrytykował największego amerykańskiego producenta ropy z powodu "znacznych słabszych wyników" oraz lekceważące podejście do czystszych paliw.
Słowa kluczowe: Engine No. 1, Exxon Mobil

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.