Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

IEA zwiększa prognozę globalnego popytu na ropę w 2021 roku

e-petrol.pl
2021-04-15 / 09:37
IEA zwiększa prognozę globalnego popytu na ropę w 2021 roku

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) podniosła w tym roku prognozę światowego popytu na ropę o 230 tys. baryłek dziennie - wynika z raportu agencji. Zauważa ona jednak, że ożywienie pozostaje kruche, ponieważ liczba przypadków COVID rośnie w niektórych głównych krajach konsumenckich.

Zgodnie z prognozą IEA zapotrzebowanie na ropę w 2021 roku wyniesie 96,7 mln baryłek ropy dziennie, czyli o 5,7 mln baryłek więcej, niż przed rokiem.

W raporcie na stronie internetowej IEA czytamy, że mimo słabszych od oczekiwań danych za I kwartał 2021 r. roczny wzrost został zrewidowany średnio o 230 tys. baryłek ropy dziennie biorąc pod uwagę lepsze prognozy gospodarcze. Jednak powrót do zdrowia obywateli krajów konsumenckich pozostaje kruchy, ponieważ liczba przypadków COVID rośnie.

Według prognozy podaż ropy z krajów spoza OPEC odrodzi się w tym roku o 610 tys. baryłek dziennie po spadku o 1,3 mln baryłek dziennie w 2020 r. Jednocześnie dostawy ropy ze Stanów Zjednoczonych będą nadal spadać o kolejne 100 tys. baryłek dziennie po zeszłorocznym spadku o 600 tys.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.