Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Norma Euro 7 oszczędzi silniki spalinowe

e-petrol.pl
2021-04-14 / 09:41
Norma Euro 7 oszczędzi silniki spalinowe

Projektowana w Europie norma emisji spalin - Euro 7, w pierwotnym kształcie oznaczałaby absolutny koniec samochodów spalinowych. Wiele wskazuje jednak na to, że mogą one przetrwać.

Pierwotne założenia szykowanej europejskim kierowcom normy Euro 7 miały ograniczyć dopuszczalną emisję spalin do 30 gramów CO2/km (obecnie 95 gramów CO2/km) oraz monitorować ją w każdym z wprowadzonych na rynek pojazdów przez okres 15 lat lub 240 tys. km. W praktyce oznaczałoby to koniec samochodów zasilanych silnikami tłokowymi o spalaniu wewnętrznym. 

Jak informuje VDA, czyli Niemiecki Związek Producentów Motoryzacyjnych - najprawdopodobniej uda się jednak wypracować rozwiązanie, które pogodzi - nieugięte do tej pory - stanowisko Komisji Europejskiej i postulaty branży motoryzacyjnej. Nadzieję na porozumienie w tej kwestii daje nowe stanowisko "CLOVE Konsortiums", czyli europejskiej grupy doradczej do spraw emisji.

Założenia stawiane konstruktorom zostały urealnione i wiele wskazuje na to, że będą one możliwe do spełnienia. Najpewniej jednak w najbliższym czasie czekać nas będzie dalszy „wysyp” napędów hybrydowych, ale dni samego silnika o spalaniu wewnętrznym nie zostały jeszcze policzone. Poza tym VDA uważa, że to nie silnik spalinowy jest problemem dla klimatu, lecz paliwa kopalne. Producenci powinni przywiązywać zatem większą wagę do ekspansji e-paliw ze zrównoważonych źródeł energii.
Słowa kluczowe: norma Euro 7

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.