Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Total może zainwestować w projekt naftowy w Ugandzie

e-petrol.pl
2021-04-12 / 09:29
Total może zainwestować w projekt naftowy w Ugandzie

Total chce wraz z partnerami biznesowymi stworzyć infrastrukturę, która umożliwi wydobycie ponad 1 mld baryłek ugandyjskiej ropy i przesyłanie jej rurociągiem do Afryki Wschodniej. Jak podaje serwis pb.pl wartość inwestycji może wynieść ponad 5,1 mld USD.

Projekt, w który zaangażowany jest francuski koncern, może uzyskać zielone światło w ciągu kilku dni. Jest on rzadkim przykładem nowych inwestycji w sektor związany bezpośrednio z ropą. Światowe koncerny naftowe obecnie tną wydatki i skupiają się na rozwoju energetyki odnawialnej.

Według nieoficjalnych informacji, wraz z rozpoczęciem budowy rurociągu, wystartowałyby prace mające na celu rozwój pól naftowych w pobliżu jeziora Albert w Ugandzie. To stamtąd miałby pochodzić surowiec transportowany do portu Tanga w Tanzanii. Total spodziewa się, że produkcja mogłaby sięgnąć 230 tys. baryłek dziennie - czytamy w  pb.pl.
Słowa kluczowe: Total, Uganda

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.