Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Czy Rosja pomoże Iranowi złagodzić skutki amerykańskich sankcji?

e-petrol.pl
2021-03-31 / 09:40
Czy Rosja pomoże Iranowi złagodzić skutki amerykańskich sankcji?

Po podpisaniu długoterminowego porozumienia z Chinami, Iran zamierza teraz podpisać porozumienie z Rosją w celu zneutralizowania amerykańskich sankcji - podaje irańska Mehr News Agency.

Nawiązanie długoterminowych relacji z głównymi mocarstwami i krajami, a także z państwami sąsiednimi, jest jednym z najważniejszych sposobów neutralizacji sankcji USA wobec Islamskiej Republiki Iranu (IRI).

Dokument strategiczny podpisany przez Iran i Chiny to w rzeczywistości długoterminowa mapa drogowa, która gwarantuje inwestycje dla obu stron. Według Mojtaba Zonnura, jeśli np. Chińczycy będą chcieli zbudować rafinerię, która będzie zasilana irańską ropą, to bez długoterminowego kontraktu Chiny nie będą chciały inwestować. Poza Chinami, Iran, zaznaczył Zonnur, dąży do zawarcia z Rosją długoterminowych i strategicznych dokumentów, które wzmocnią dwustronne interakcje gospodarcze i utorują drogę do wspólnych działań.
Słowa kluczowe: amerykańskie sankcje, Iran, Rosja

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.