Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kanał Sueski zostanie niebawem odblokowany

e-petrol.pl
2021-03-29 / 09:52
Kanał Sueski zostanie niebawem odblokowany

Kontenerowiec Ever Given, który w miniony wtorek utknął na mieliźnie w Kanale Sueskim, został z niej ściągnięty - poinformowała dziś rano morska agencja transportowa Inchcape Shipping.

Podano, że 400-metrowy statek został przywrócony do stanu pływającego i jest w trakcie zabezpieczania. Rufa statku odsunęła się od zachodniego brzegu kanału, co potwierdził przedstawiciel władz Kanału Sueskiego, zastrzegając sobie anonimowość.

Zdjęcia udostępnione w poniedziałek rano przez agencję Reutera pokazują, że kontenerowiec wrócił na "normalny kurs". Jak napisała agencja Bloomberg, nie jest jednak wiadomo jeszcze, jak szybko Kanał Sueski zostanie otwarty dla statków.

Przy Kanale Sueskim utknęło co najmniej siedem statków, przewożących 6,3 mln ropy. Wartość ładunku ma przekraczać 400 milionów USD.  W kolejce do kanału utknęły również jednostki transportujące produkty ropopochodne, takie jak benzyna czy paliwo do silników odrzutowych, LNG czy LPG.
Słowa kluczowe: Kanał Sueski

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.