Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Novatek otwiera pierwszą w Europie neutralną klimatycznie stację paliw LNG

e-petrol.pl
2021-02-25 / 09:47
Novatek otwiera pierwszą w Europie neutralną klimatycznie stację paliw LNG

Novatek Green Energy poinformował, że otworzył pierwszą w Europie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla stację paliw LNG. Stacja została zbudowana w niemieckim mieście Rostock.

Dla zrównoważenia śladu węglowego z perspektywy konsumentów LNG zastosowane zostaną jednostki emisji dwutlenku węgla, tzw. offset węglowy. Dobrze dobrany portfel projektów offsetowych obejmuje projekty wiatrowe w krajach rozwijających się.

W ramach długofalowej strategii spółka realizuje plan stworzenia sieci stacji paliw w Europie w celu zaopatrzenia transportu towarowego w przyjazne środowisku paliwo w kluczowych punktach transportowych w Niemczech i Polsce. W chwili obecnej na rynku europejskim działa sieć 6 stacji LNG i 19 stacji regazyfikacyjnych.

Novatek opublikował cele środowiskowe i klimatyczne na okres do 2030 r., które mają przyczynić się do rozwiązania globalnych problemów zmian klimatycznych.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.