Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Gazprom Neft będzie miał statek do bunkrowania LNG

e-petrol.pl
2021-02-15 / 09:34
Gazprom Neft będzie miał statek do bunkrowania LNG

Gazprom Neft planuje włączyć do swojej floty w drugiej połowie 2021 roku pierwszy statek do bunkrowania paliwa żeglugowego LNG, poinformował operator bunkrowania Gazpromnieft Marine Bunker.

Spółka poinformowała, że w 2018 roku uruchomiła własny projekt bunkrowania LNG, którego budowa weszła w ostatnią fazę. Statek Gazprom Neft będzie pierwszym rosyjskim statkiem do bunkrowania LNG. Planuje się, że stanie się częścią floty firmy w drugiej połowie 2021 r.  Gazpromneft Marine Bunker planuje rozpocząć działalność na Bałtyku w okresie formowania się tego rynku, co może być dodatkową zachętą do rozwoju bunkrowania LNG w północno-zachodnim regionie Federacji Rosyjskiej.

Długość statku to 100 m, szerokość 19 m. Pojemność ładunkowa bunkra LNG to 5,8 tys., a dzięki klasie lodowej Arc4 może samodzielnie poruszać się w pierwszorocznym lodzie o grubości do 0,8 m. Statek został zaprojektowany z uwzględnieniem zasady zerowego wyładowania, a jego elektrownia wykorzystuje jako paliwo silnikowy gaz skroplony z LNG. Jednostka będzie w stanie przeprowadzać bunkrowanie LNG w formacie statek-statek.

Zdaniem ekspertów do 2030 roku popyt na morski LNG wzrośnie kilkukrotnie, a do 2040 roku udział LNG w rynku może zrównać się z udziałem paliw o niskiej i bardzo niskiej zawartości siarki. Liczba statków napędzanych LNG na świecie wzrosła prawie 1,5 raza w ciągu ostatnich dwóch lat, a liczba statków do bunkrowania LNG wzrosła trzykrotnie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.