Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rosnieft i BP będą współpracować w zakresie zarządzania emisjami

e-petrol.pl
2021-02-05 / 09:21
Rosnieft i BP będą współpracować w zakresie zarządzania emisjami

Rosnieft i BP podpisały porozumienie o strategicznej współpracy w zakresie zarządzania emisjami dwutlenku węgla i zrównoważonego rozwoju.

Agencja Interfax, cytując wspólny komunikat prasowy spółek napisała, że koncerny Rosnieft i BP opierając się na wieloletnim doświadczeniu współpracy i biorąc pod uwagę istotne zmiany związane z globalną transformacją energetyczną, zgodziły się współpracować przy opracowywaniu nowych niskoemisyjnych programów, które będą wspierać cele zrównoważonego rozwoju.

W dokumencie stwierdzono również, że firmy zamierzają połączyć siły w celu opracowania metodologii i standardów zarządzania emisjami dwutlenku węgla specyficznych dla branży, w tym inicjatyw mających na celu ograniczenie i zapobieganie emisjom metanu, a także zastosowanie technologii energooszczędnych.

Rosnieft i BP wspólnie ocenią perspektywy nowych projektów związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, wykorzystaniem technologii wychwytywania, utylizacji i składowania CO2, a także rozwoju biznesu wodorowego, w tym kwestii bioróżnorodności.
Słowa kluczowe: BP, Rosnieft, zarządzanie emisjami

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.