Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Koncerny naftowe są dobrze przygotowane do transformacji energetycznej

e-petrol.pl
2021-01-29 / 09:41
Koncerny naftowe są dobrze przygotowane do transformacji energetycznej

Fitch Ratings - amerykańska agencja ratingowa podała, że dwa europejskie przedsiębiorstwa Shell i BP są najlepiej przygotowanymi do transformacji energetycznej spośród innych koncernów paliwowych. Decyduje o tym połączenie różnych źródeł paliw – bazujących na odnawialnych źródłach energii, gazie i innych formach.

Agencja Fitch Ratings uznała, że nadchodzące lata będą bardzo sprzyjające dla obu firm. Koncerny mają wykazywać znaczne przychody, dzięki zróżnicowanemu podejściu do paliw oraz wcześniejszemu przygotowaniu do zmian, jakie zachodzą na rynku energii. Analitycy twierdzą, że to właśnie Shell i BP przodują w trwającej obecnie przemianie energetycznej. Wśród europejskich gigantów brytyjsko-holenderski Shell i brytyjskie BP mają znacznie przyczynić się do propagowania OZE na rynku paliw.
Jednocześnie wg Fitch Ratings Shell i BP mają przewagę nad innymi koncernami, takimi jak Total oraz Eni, które według analiz nie są w stanie wprowadzić równie szybkich zmian.

Podkreślono, że zarówno Shell, jak i BP mają duże ambicje w sektorze odnawialnych źródeł energii – w przypadku BP, ma to związek także z morską energią wiatrową.

Koncerny Shell i BP mają również największą ilość stacji benzynowych – w 2019 roku posiadały odpowiednio 45 tys. i blisko 19 tys. punktów i to zdaniem Fitch Ratings stwarza to możliwości do stopniowego przekształcania stacji paliw w stacje ładowania pojazdów elektrycznych lub stacje paliw wodorowych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.