Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wzrosły zapasy ropy w USA

e-petrol.pl
2021-01-25 / 09:53
Wzrosły zapasy ropy w USA

W piątek agencja Energy Information Administration (EIA) podała, że amerykańskie zapasy ropy naftowej wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,35 mln baryłek. Analitycy spodziewali się, że podaż spadnie o 0,3 mln baryłek.

Według cotygodniowego raportu Energy Information Administration, w tygodniu kończącym się 15 stycznia 2021 r., amerykańskie rezerwy ropy naftowej - z wyłączeniem rezerw strategicznych - wzrosły o 0,9 proc., do 486,6 mln baryłek.

Rezerwy ropy w największym terminalu kraju w Cushing spadły w ciągu tygodnia do 52,5 mln baryłek z poziomu 57,2 mln baryłek w poprzednim tygodniu. Jednocześnie strategiczne rezerwy ropy naftowej w kraju na tydzień pozostały na tym samym poziomie 638,1 mln baryłek.

Amerykańskie zapasy benzyny spadły o 0,26 mln baryłek. Podaż destylatów zwiększyła się o 0,46 mln baryłek.

Eksperci rynkowi nieprawidłowo wskazali kierunku zmian na rynku zapasów. Analitycy prognozowali wzrost o 3 mln baryłek benzyn i wzrost zapasów destylatów o 0,8 mln baryłek.

Kontrakty futures na ropę w USA zakończyły się w piątek stratą. Na ceny ropy wpłynął nieoczekiwany wzrost zapasów surowca w USA odnotowany przez EIA.

Produkcja ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych w tygodniu zakończonym 15 stycznia wyniosła średnio 11 mln baryłek dziennie, pozostając na poziomie z poprzedniego tygodnia. Wydobycie ropy w USA nie zmieniło się szósty tydzień z rzędu.  
Słowa kluczowe: zapasy ropy i paliw w USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.