Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Repsol chce być bardziej zielony

e-petrol.pl
2020-11-27 / 09:19
Repsol chce być bardziej zielony

Hiszpański Repsol przedstawił plan strategiczny na lata 2021-2025, który pozwoli na przekształcenie koncernu w kolejnych latach. Koszt zmian i inwestycji w energię odnawialną to około 5,5 miliarda euro.

W ciągu najbliższych czterech lat, zgodnie ze swoją strategią w zakresie transformacji energetycznej, hiszpański koncern naftowy Repsol zainwestuje 18,3 miliarda euro, z czego 5,5 miliarda euro, czyli ok. 30 proc. ma przypadać na niskoemisyjne i odnawialne źródła energii.

Jak podaje petrolplaza.com, strategia opiera się na ofercie multienergetycznej, która łączy w sobie wszystkie technologie dekarbonizacji energii. Koncern chce być bardziej wydajny w zakresie energii odnawialnej, a także wytwarzania produktów o niskim, neutralnym lub nawet ujemnym śladzie węglowym. Będzie też promować inicjatywy w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, opracowywać nowe rozwiązania energetyczne dla klientów i wspierać nowatorskie projekty w celu zmniejszenia śladu węglowego w branży.

Firma chce także stać się liderem w dziedzinie zrównoważonych biopaliw, z mocami produkcyjnymi na poziomie 1,3 mln ton do 2025 r. i ponad 2 mln ton do 2030 r. Repsol ma już kilka projektów realizowanych w tym zakresie w swoich rafineriach.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.