Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Arabia Saudyjska będzie największym dostawcą wodoru

e-petrol.pl
2020-11-23 / 09:57
Arabia Saudyjska będzie największym dostawcą wodoru

Arabia Saudyjska – jeden z wiodących światowych eksporterów ropy, ma stać się największym dostawcą wodoru, czyli paliwa, które może odegrać ważną rolę w walce ze zmianami klimatycznymi.

Duże rezerwy gazu ziemnego w królestwie umożliwiają produkcję wodoru „niebieskiego”, a nadwyżki słońca - także „zielonego” - powiedział minister energetyki Arabii Saudyjskiej Abdel Aziz bin Salman na konferencji w Rijadzie. Dodał, że już we wrześniu Arabia Saudyjska dostarczyła do Japonii pierwszą na świecie partię niebieskiego wodoru, który został przekształcony w amoniak.

Arabia Saudyjska planuje również pozyskiwanie wodoru z energii słonecznej (w tym przypadku tzw. „zielonego” wodoru) w zakładzie w mieście Neom od 2025 roku.

Jednocześnie Rijad spodziewa się utrzymania statusu ważnego dostawcy surowców energetycznych w kontekście rosnącej liczby krajów rezygnujących z korzystania z paliw kopalnych.
Słowa kluczowe: Arabia Saudyjska, wodór

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.