Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zjednoczone Emiraty Arabskie wyjaśniają stanowisko wobec OPEC +

e-petrol.pl
2020-11-23 / 09:51
Zjednoczone Emiraty Arabskie wyjaśniają stanowisko wobec OPEC +

Na tle narastających napięć związanych z możliwym zwiększeniem kwot wydobycia Zjednoczone Emiraty Arabskie wyraziły niezadowolenie z poziomów produkcji ropy w ramach porozumienia OPEC +. Oficjalnie podtrzymały jednak swoją przynależność do sojuszu.

Minister ropy ZEA Suheil al-Mazroui powiedział, że kraj jest i zamierza być stałym członkiem OPEC+ oraz przestrzega obecnego porozumienia.

Oficjalne oświadczenie ministerstwa pojawiło się po tym, jak agencja poinformowała w czwartek, że wzrosły napięcia między ZEA a sojusznikami z Arabią Saudyjską i Rosją. Ponadto, zdaniem agencji, urzędnicy Emiratów prywatnie wyrazili możliwości opuszczenia OPEC +.

Sojusz OPEC+ w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie musiał zdecydować, czy kontynuować wzrost produkcji przewidziany w kwietniowej umowie, czy też go odłożyć. Do tej pory Rijad i Moskwa wskazywały, że są skłonne opóźnić wzrost produkcji, ponieważ pandemia nadal ogranicza popyt.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.