Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

ConocoPhilips uważa, że popyt na ropę wzrośnie

e-petrol.pl
2020-09-25 / 09:38
ConocoPhilips uważa, że popyt na ropę wzrośnie

ConocoPhillips jest ostatnim koncernem amerykańskim, który opublikował wybiegające w przyszłość oświadczenia dotyczące prognozy globalnego popytu na ropę. Producent uważa, że światowy popyt na ropę powróci do 100 milionów baryłek dziennie i będzie rósł.

Wiceprezes ConocoPhillips Dominic Macklon zaznaczył jednak, że w przyszłym roku spółka spodziewa się „sporej niepewności”.

Prognoza ConocoPhillips dotycząca globalnego popytu na ropę różni się od prognozy BP, która uwzględnia długoterminowy wpływ pandemii koronawirusa na ropę, potęgowaną obawami klimatycznymi, i obawą, że popyt na ropę może już nigdy nie powrócić do poziomu z 2019 r.  Jest ona jednak podobna do przewidywań Gazpromu Nieftu , który przewiduje pełne przywrócenie popytu na ropę do końca przyszłego roku. 

ConocoPhillips pomimo tego, że produkcja łupków w USA może spaść o 4 miliony baryłek dziennie w 2022 roku, to nie zdecydowało się na cięcia w zatrudnieniu, także w okresie pandemii koronawirusa.
Słowa kluczowe: ConocoPhillips, popyt na ropę

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.