Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Wenezuelski supertankowiec zmienił banderę

e-petrol.pl
2020-09-21 / 09:49
Wenezuelski supertankowiec zmienił banderę

Nałożone na Wenezuelę amerykańskie sankcje uniemożliwiają temu południowoamerykańskiemu państwu handel ropą. Rosyjski dziennik RBK ustalił, że tankowiec zwany wcześniej Ayacucho, zmienił w maju 2020 roku nazwę na Maksym Gorki, a potem został zarejestrowany pod rosyjską banderą.

To jeden z największych tankowców na świecie o pojemności do dwóch mln baryłek ropy. W przeszłości był wykorzystywany przez PetroChina i PDVSA do dostaw do Wenezueli z pomocą joint venture CV Shipping, które po ogłoszeniu amerykańskich sankcji ogłosiło bankructwo.

Według RBK zmiana bandery z wenezuelskiej na rosyjską może ułatwić supertankowcowi Maksym Gorki uzyskanie ubezpieczenia. Gorki należy oficjalnie do firmy rosyjsko-wenezuelskiej Transoceania założonej na początku 2020 roku i stacjonuje w Wenezueli, pracując jako pływający magazyn ropy.
Słowa kluczowe: tankowiec, Wenezuela

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.