Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Czy wróci wojna cenowa?

e-petrol.pl
2020-09-15 / 09:45
Czy wróci wojna cenowa?

Wiadomo, że spotkanie grupy OPEC+ poświęcone przyszłości porozumienia naftowego odbędzie się pierwszego grudnia w wersji on-line. Dzień wcześniej spotkają się kraje kartelu OPEC i będą ustalać czy sytuacja na rynku pozwala na dalsze cięcia produkcji.

Przedstawiciele krajów OPEC+  będą debatować nad tym czy kondycja rynku ropy pozwala redukować cięcia, a co za tym idzie, zmniejszać presję na wzrost ceny baryłki – informuje serwis BiznesAlert.pl. Spotkanie generalne zostanie zwyczajowo poprzedzone rozmowami komisji technicznej (JTC) i ministerialnej komisji monitorującej (JMMC). Ta druga spotka się następny raz już niebawem, bo w czwartek, 17 września.

Część źródeł medialnych przekonuje, że OPEC+ obniży cięcia pomimo niskiej ceny ropy. Arabia Saudyjska wprowadziła już przecenę na surowiec słany do Azji i USA. Oznacza to, że kraje porozumienia naftowego mogą wybrać rywalizację o rynek zamiast ograniczania podaży w celu podniesienia wartości baryłki, która nie będzie drożeć przez konsekwencje pandemii koronawirusa.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.