Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Czy popyt na ropę osiągnął już swoje maksimum?

e-petrol.pl
2020-09-15 / 09:41
Czy popyt na ropę osiągnął już swoje maksimum?

W raporcie Energy Outlook 2020 BP przedstawiło trzy scenariusze, w których branża naftowa w różnym stopniu dostosowuje się do polityki "zielonej" energii.

Analitycy koncernu BP napisali w nim, że globalny popyt na ropę naftową może już nigdy nie powrócić do poziomów obserwowanych przed pandemią koronawirusa.

Szczyt popytu na ropę może być już za nami i prawdopodobny jest jego spadek przez następne 30 lat, ocenia brytyjski koncern BP w raporcie. W dwóch najbardziej optymistycznych wariantach analitycy ocenili, że szczytowy popyt na ropę już minął i może nigdy nie odbudować się z powodu długotrwałych efektów załamania spowodowanego przez pandemię koronawirusa.

W trzecim scenariuszu, zakładającym utrzymanie obecnego, powolnego tempa transformacji branży naftowej do "zielonej" energii, szczyt popytu na ropę nastąpi dopiero w nadchodzących latach.

W pierwszym i drugim wariancie zapotrzebowanie na surowce energetyczne wzrosnąć ma ogółem o 10 proc, a w trzecim będzie to ok. 25 proc.

Słowa kluczowe: BP, popyt na ropę, szczyt popytu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.