Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Amerykańskie rafinerie przerabiają mniej ropy

e-petrol.pl
2020-07-27 / 09:28
Amerykańskie rafinerie przerabiają mniej ropy

Z powodu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, co bardzo negatywnie wpływa na popyt paliw, amerykańskie rafinerie zmniejszyły wolumen przerabianej ropy naftowej.

Amerykańska Energy Information Administration podała, że w ubiegłym tygodniu rafinerie przerabiały średnio 14,2 mln baryłek dziennie, podczas gdy dwa tygodnie temu było to 14,34 mln baryłek dziennie.  Choć na razie różnica jest niewielka, to oznacza przerwanie silnego trendu zwyżkowego, obserwowanego od początku maja.

Podano także, że na rynek wewnętrzny w USA dostarczono o 12 proc. mniej benzyny, niż wynosi średnia sezonowa z ostatnich pięciu lat. W przypadku paliwa lotniczego różnica na minus wyniosła 38 proc. Mniejsza konsumpcja paliw jest pochodną faktu, że niektóre stany przywracają częściowe restrykcje, a to bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie natężenia ruchu drogowego.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.