Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Chiny eksportują mniej oleju napędowego

e-petrol.pl
2020-07-24 / 09:36
Chiny eksportują mniej oleju napędowego

Z informacji agencji Reutera wynika, że czerwcu chiński eksport oleju napędowego osiągnął najniższy poziom od września 2018 roku.

Czerwcowy eksport diesla z Państwa Środka wyniósł 1,04 mln ton, czyli aż 50% mniej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy sprzedano za granicę 2,07 mln ton oleju napędowego. Dla porównania, w maju br. było to 1,45 mln ton. Jeśli chodzi o benzynę, to po rekordowo słabym maju (zaledwie 680 tys. ton, najmniej od 14 miesięcy) czerwiec zamknął się z eksportem tego paliwa na poziomie 760 tys. ton.

Powodem ograniczeń w eksporcie paliwa jest pandemia koronawirusa oraz wprowadzone ograniczenia dotyczące m.in. podróżowania, które w naturalny sposób obniżyły popyt na paliwa.  

W momencie znoszenia obostrzeń chińskie rafinerie musiały najpierw zaspokoić popyt krajowy, a relatywnie niewielkie nadwyżki były wysyłane do odbiorców z zagranicy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.