Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Azja odbiera więcej brazylijskiej ropy

e-petrol.pl
2020-07-21 / 09:50
Azja odbiera więcej brazylijskiej ropy

W pierwszej połowie roku Brazylia, która nie należy do OPEC, zwiększyła eksport ropy do Azji, przejmując część rynku od globalnych konkurentów z państw organizacji eksportujących surowiec, którzy dokonali redukcji wydobycia, aby ustabilizować notowania ropy.

Po złagodzeniu obostrzeń dotyczących koronawirusa przez Chiny i część azjatyckich krajów, brazylijska firma Petrobras zaoferowała tamtejszym klientom nie tylko stosunkowo wysokiej jakości ropę, ale i konkurencyjne ceny. Obecnie brazylijska spółka wysyła do Chin ok. 70 proc. całości swojego eksportu ropy.

Agencja Reutera napisała, że ten krok jest dowodem na rosnącą pozycję Brazylii wśród globalnych producentów ropy naftowej. W ocenie Międzynarodowej Agencji Energii w ciągu pięciu najbliższych lat kraj ten będzie jednym z najprężniej rozwijających się dostawców surowca. Za wzrost wydobycia odpowiadać będą przede wszystkim projekty związane ze złożami morskimi.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.