Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Pierwsza dostawa ropy WEB na Białoruś

e-petrol.pl/fot. Unimot SA
2020-07-16 / 09:51
Pierwsza dostawa ropy WEB na Białoruś

Mieszanka ropy naftowej o nazwie White Eagle Blend (WEB), czyli Mieszanka Orzeł Biały popłynie z USA na Białoruś dzięki firmie 3 Seas Energy, w której udziałowcami są polska spółka Unimot S.A. oraz Getka LLC.

Spółka 3 Seas Energy powołana w celu zapewnienia dostaw ropy naftowej na rynek Europy Środkowo-Wschodniej dostarczy na Białoruś 600 tys. baryłek ropy White Eagle Blend (WEB).

- White Eagle Blend to specjalnie przygotowana mieszanka ropy naftowej, której parametry są bardzo zbliżone do mieszanki rosyjskiej URALS używanej obecnie w polskich i białoruskich rafineriach. Dzięki temu znacznie ułatwiona będzie zamiana gatunku URALS na WEB. Nazwa naszej mieszanki Orzeł Biały nie jest przypadkowa i odnosi się do symboli narodowych Polski – powiedział Dariusz Cichocki, prezes Getka, firmy odpowiedzialnej za przygotowanie produktu.

Jak powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Robert Brzozowski, wiceprezes zarządu ds. handlowych w Unimocie, najnowsza dostawa ropy WEB wypłynie dzisiaj z USA z terminalu P66 w Beaumont, który będzie oknem na świat dla eksportu WEB. Wybór tego terminalu związany jest z jego operacyjną sprawnością oraz bardzo rozwiniętą infrastrukturą. Brzozowski wyraził też przekonanie, że kolejne dostawy nastąpią już wkrótce.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.