Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Latem Europa i Azja kupią mniej amerykańskiego LNG

e-petrol.pl
2020-07-10 / 09:43
Latem Europa i Azja kupią mniej amerykańskiego LNG

Rządowa agencja Energy Information Administration (EIA) informuje, że klienci z Europy i Azji zrezygnowali z ponad 110 przewidzianych na okres letni dostaw amerykańskiego LNG.

Przyczyną tego stanu rzeczy jest niski popyt i ceny na gaz w Unii i Azji, które uderzają w amerykańskich eksporterów LNG.

Analitycy rynkowi z USA napisali, że niskie ceny transakcyjne na gaz ziemny i skroplony w Europie i Azji obniżyły opłacalność eksportu LNG z USA, gdzie gaz jest szczególnie wrażliwy na poziom cen. Klienci ze Starego Kontynentu i Azji zrezygnowali z ponad 70 dostaw amerykańskiego LNG w czerwcu oraz ponad 40 w lipcu i sierpniu. Dla porównania z USA tylko w styczniu tego roku zrealizowano 74 dostawy LNG.

Amerykański Departament Energii spodziewa się, że w czwartym kwartale popyt na gaz skroplony na świecie zacznie się stopniowo odbudowywać.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.