Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Z Iranu w świat wciąż płynie ropa

e-petrol.pl
2020-07-06 / 09:51
Z Iranu w świat wciąż płynie ropa

Wiceprezydent Iranu Eshaq Jahangiri powiedział w niedzielę, że władzom w USA nie udało się powstrzymać eksportu irańskiej ropy naftowej.

Jahangiri powiedział, że ropa naftowa, będąca głównym źródłem dochodu Iranu, podlega surowym sankcjom. Przy poprzednich sankcjach pułap sprzedaży dla Iranu ustalono na poziomie miliona baryłek, wówczas Iran sprzedawał do 900 tys. baryłek. Najnowsze sankcje w ogóle uniemożliwiają sprzedaży ropy przez Iran, ale kraj wciąż wysyła surowiec do wielu odbiorców.

Ponadto Teheran próbuje znaleźć nowe kierunki eksportu tego surowca, przede wszystkim z pominięciem kluczowego szlaku energetycznego – Cieśniny Ormuz, której niestabilność może wpłynąć na stabilność dostaw ropy z regionu jako całości.

Obecnie Iran buduje rurociąg od terminalu naftowego Gure w porcie Dżask, co ma pozwolić Iranowi na transportowanie do 1 miliona baryłek ropy dziennie z obszarów we wschodniej części Zatoki Perskiej bezpośrednio do portu w Zatoce Ormuz, z pominięciem Cieśniny Ormuz. Projekt zostanie zrealizowany w pierwszym kwartale 2021 roku.
Słowa kluczowe: eksport ropy z Iranu, Iran

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.