Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Europę czeka szok cenowy?

e-petrol.pl
2020-06-24 / 09:31
Europę czeka szok cenowy?

Z raportu francuskiego think tanku Shift Project wynika, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat Europie grozi deficyt ropy, a to może skutkować ogromnym wzrostem cen surowca.

Ceny ropy powinny utrzymać się na obecnym, niskim poziomie do 2022 r., kiedy to w wyniku podnoszenia się gospodarek po skutkach pandemii popyt zostanie wywindowany na pułap sprzed pojawienia się problemów z koronawirusem.

Problemem, z jakim będą musiały zmierzyć się państwa Starego Kontynentu w trakcie najbliższej dekady może być szok cenowy spowodowany tym, że tempo produkcji ropy spada szybciej niż proces uniezależniania się Europy od tego surowca. Badanie powstało na podstawie danych firmy konsultingowej Rystad Energy, według których np. Rosja, odpowiadająca za produkcję 40 proc. ropy dostarczanej do Europy, ma coraz mniejsze wydobycie. Zdaniem Shift Project niedostateczne zaopatrzenie w ropę wywoła katastrofalne skutki dla społeczeństwa, dlatego Europa potrzebujesz szybkiego przejścia na alternatywne źródła energii, aby uniknąć trwałej recesji wywołanej deficytem ropy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.