Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

LNG będzie mieć korzystne warunki rozwoju

e-petrol.pl
2020-06-23 / 09:42

Właściciel tankowców LNG Mitsui OSK Lines z Japonii, partner projektu Wilhelmshaven FSRU w Niemczech, przewiduje korzystne warunki rozwoju sektora gazu skroplonego w 2021 roku.

Mitsui jest zaangażowane w szereg projektów LNG na świecie, w tym te, które wykorzystują pływające jednostki do magazynowania i regazyfikacji (FSRU). Jak podał serwis BiznesAlert.pl, tak dobre prognozy dla rynku LNG, to szansa dla projektów w Niemczech i Polsce.

Jeden z projektów, w jakie zaangażowane jest Mitsui OSK Lines to Wilhelmshaven FSRU w Niemczech realizowany z Uniperem. Projekt zakłada sprowadzenie FSRU o przepustowości do 10 mld m sześc. rocznie. Jak przypomina BiznesAlert.pl Mitsui buduje pięć tankowców LNG dla węgierskiego MOL-a. Chociaż Węgrzy nie posiadają dostępu do morza, to ich spółka zamierza rozwijać zaangażowanie na rynku LNG i weszła we współpracę z Uniperem, deklarując gotowość zapewnienia mu 180 tysięcy m sześc. pojemności tankowców w grudniu 2020 roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.