Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Kornawirus zbiera żniwo na brazylijskich złożach ropy naftowej

e-petrol.pl
2020-05-27 / 09:32
Kornawirus zbiera żniwo na brazylijskich złożach ropy naftowej

Warunki bytowe pracowników brazylijskiego sektora naftowego przyczyniły się do tego, że co najmniej pięciu producentów ropy naftowej w Brazylii zanotowało przypadki zakażeń koronawirusem - podała agencja Reutera.

Jak podała agencja zakażenia odnotowano w norweskiej firmie Equinor ASA, anglo-francuskim Perenco, holenderskim Royal Dutch Shell PLC, brazylijskiej Enaucie Participacoes SA oraz w państwowym Petrobrasie. O ile jednak w pierwszych czterech spółkach zakażeń jest od kilku do kilkudziesięciu, o tyle Petrobas od zeszłego czwartku zarejestrował ponad 300 przypadków zakażeń.

Na zakażenia szczególnie narażeni są pracownicy zatrudnieni na morskich platformach wiertniczych czy statkach serwisowych. Pracownicy często zajmują ciasne kwatery na morzu, gdzie pracują, śpią i jedzą w ograniczonej przestrzeni, a to sprawia, że wirus może rozprzestrzenić się błyskawicznie.

Agencja Reutera podała, że w krajowej agencji ds. ropy naftowej, gazu ziemnego i biopaliw (ANP) odnotowano 544 aktywnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród tych pracowników, którzy mieli dostęp do urządzeń morskich. Jednak rzeczywista liczba może być znacznie większa.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.