Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Do Wenezueli płynie ropa z Iranu

e-petrol.pl
2020-05-25 / 09:32
Do Wenezueli płynie ropa z Iranu

Do Caracas przypłynął pierwszy tankowiec z ropą z Iranu. Docelowo do Wenezueli ma przypłynąć 5 takich jednostek, które otrzymają asystę wenezuelskich sił zbrojnych.

Wenezuela, która ma 17 proc.zasobów światowej ropy, wydobywa jej obecnie najmniej w historii (ok. 700 tys. baryłek na dobę). Dwanaście lat temu było to 3,22 miliona baryłek na dobę. Kryzys, do którego doprowadził nieudolny i skorumpowany reżim nieuznawanego przez większość świata prezydenta Nicolasa Maduro, spowodował też wycofanie się z ogarniętego chaosem kraju większości zagranicznych inwestorów, pracujących na złożach ropy. W efekcie ten kraj, który posiada największe zasoby czarnego złota na świecie, musi importować surowiec z Iranu.

Amerykanie zapowiedzieli, że chcą objąć sankcjami ekipy tankowców albo przejąć statki, kiedy zawiną na tankowanie do portów trzecich. Tak się jednak nie stało, przynajmniej z pierwszym ładunkiem, który dotarł do portu w Wenezueli.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.