Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Brazylijski przemysł wydobywczy dotknięty epidemią

e-petrol.pl
2020-05-25 / 09:24
Brazylijski przemysł wydobywczy dotknięty epidemią

W piątek Brazylia wyprzedziła pod względem liczby zakażeń koronawirusem Rosję i plasuje się obecnie na drugim miejscu po Stanach Zjednoczonych, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zagonów. Związkowcy firm naftowych oskarżają koncern Petrobras o ukrywanie prawdy o epidemii w rafineriach i na platformach wydobywczych.

Brazylijska Federacja Pracowników Przemysłu Naftowego i Ministerstwo Pracy złożyły do Sądu Federalnego wniosek o wszczęcie postępowania wobec państwowego koncernu Petrobras – podała Polska Agencja Prasowa i dodała, że związkowcy oskarżają firmę o zostawienie bez ochrony tysięcy pracowników podczas epidemii.

Związkowcy uważają, że prawdziwe dane dotyczące mechanizmów szerzenia się koronawirusa na platformach wiertniczych i w rafineriach w Brazylii mogły być ukrywane lub zaniżane. Dodatkowo zarzucają Petrobrasowi zaniechanie nieodzownych działań dla ochrony życia pracowników oraz ukrywanie prawdziwych danych na temat szerzenia się koronawirusa wśród personelu współpracujących z nim przedsiębiorstw.

Państwowy w ponad 50 proc. Petrobras ma 91 platform wiertniczych na otwartym morzu i 17 czynnych rafinerii. Załogi platform są wymieniane co trzy tygodnie.
Słowa kluczowe: koronawirus, Petrobras

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.