Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

USA wprowadzi cło na import ropy?

e-petrol.pl
2020-04-06 / 09:39
USA wprowadzi cło na import ropy?

Prezydent Donald Trump chce cłem na import ropy zapewnić ochronę amerykańskich pracowników energetyki przed kryzysem na cen ropy, wywołanym wojną Rosji i Arabii Saudyjskiej o udział w rynku

Ceny ropy spadły w tym roku o około dwie trzecie, bo zerwano porozumienie OPEC+, a pandemia bardzo mocno ograniczyła popyt. Wraz ze spadkiem cen ropy wielu mocno zależnym firmom energetycznym w Stanach grozi bankructwo, a pracownikom zwolnienia.

Podczas spotkania z prasą Trump powiedział, że jeśli będzie trzeba, to wprowadzi cło na ropę sprowadzaną z zewnątrz. Taki scenariusz może być zrealizowany, aby ochronić stanowiska dla kilkudziesięciu tysięcy pracowników energetyki i firm energetycznych w USA.

Stany Zjednoczone w 2019 r. importowały z Rosji i z Arabii łącznie ponad milion baryłek dziennie. Dwie duże instytucje branżowe, American Petroleum Institute i Amerykańscy Producenci Paliw i Petrochemii poinformowały Trumpa, że cło w imporcie ropy zagroziłoby krajowym rafineriom, bo niektóre zależą od zagranicznego surowca.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.