Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

PGNiG rusza na Litwę

e-petrol.pl
2020-04-02 / 09:19
PGNiG rusza na Litwę

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że od 1 kwietnia 2020 roku jest wyłącznym użytkownikiem nabrzeżnej stacji odbioru i przeładunku LNG małej skali w litewskiej Kłajpedzie.

Z początkiem kwietnia weszła w życie umowa pomiędzy PGNiG SA a Klaipedos Nafta (KN), która przyznaje polskiej spółce prawo wyłącznego użytkowania nadbrzeżnej stacji odbiorczo-przeładunkowej LNG położonej w porcie morskim w Kłajpedzie. Dzięki temu polska spółka zyskała dostęp do rynków krajów nadbałtyckich, a także stworzyła możliwość optymalizacji logistyki dostaw gazu skroplonego do odbiorców zlokalizowanych w północno-wschodniej Polsce.

KN jest m.in. operatorem pływającego terminala regazyfikującego i magazynującego LNG zacumowanego w Kłajpedzie oraz położonej u wejścia do portu nabrzeżnej stacji odbioru i przeładunku LNG małej skali.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.