Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

MOL produkuje środki do dezynfekcji rąk i powierzchni

e-petrol.pl
2020-03-26 / 09:36
MOL produkuje środki do dezynfekcji rąk i powierzchni

Podobnie jak inne koncerny paliwowe, także MOL rozpoczął produkcję środków do dezynfekcji rąk i powierzchni, które są przeznaczone do ochrony przed koronawirusem.

Producent smarów MOL Lub Ltd., będący częścią Grupy MOL, w tydzień przestawił linie produkcyjne płynu do spryskiwaczy w zakładzie w Almásfüzítő. Praca odbywa się 24/7, w podziale na trzy zmiany, z dzienną produkcją na poziomie 50 tys. litrów - podała spółka komunikacie.

Skład obu nowych produktów został opracowany na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a następnie przetestowany i zatwierdzony przez Narodowy Instytut Farmacji i Żywienia (OGYÉI) w rekordowym czasie w związku z sytuacją wokół COVID-19. Etanol wykorzystywany do produkcji płynu do dezynfekcji rąk pochodzi z Węgier. Nowe produkty są wytwarzane przez węgierskie firmy na bazie lokalnie pozyskiwanych składników.

Środku do dezynfekcji są udostępnione już szpitalom, ale MOL Lub pracuje również nad udostępnieniem tych produktów wszystkim obywatelom węgierskim, poprzez wprowadzenie płynów do swoich punktów sprzedaży, czym uzupełni obecny deficyt produktów na rynku.

Grupa MOL rozpoczyna również produkcję środków dezynfekujących na Słowacji i w Chorwacji. INA, chorwacka spółka grupy, będzie produkować 50 tys. litrów płynu. Na Słowacji produkcję rozpoczęła z kolei spółka VUPUR, również należąca do grupy.

Słowa kluczowe: MOL, płyn do dezynfekcji

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu