Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Coraz trudniej znaleźć kupców na ropę

e-petrol.pl
2020-03-26 / 09:31
Coraz trudniej znaleźć kupców na ropę

Rosyjskie koncerny naftowe mają trudność ze znalezieniem odbiorców na produkowany przez siebie surowiec – taki wniosek płynie ze spotkania ministra energetyki Rosji Aleksandra Nowaka z szefami największych rosyjskich spółek naftowych.

Spotkanie odbyło się 23 marca w siedzibie ministerstwa energetyki i w jego trakcie nie została podjęta decyzja o zwiększeniu wydobycia ropy naftowej od początku kwietnia - podała agencja Interfax.

W rozmowach wzięli udział szefowie sześciu największych spółek naftowych w Rosji - Tatnieftu, Surgutnieftegazu, Łukoila, Russnieftu, Gazpromnieftu i Novateku. W spotkaniu nie był reprezentowany największy koncern naftowy w Rosji - Rosnieft.

Według informacji agencji Interfax, koncerny nie spodziewały się tak złej sytuacji na rynku ropy. Ze względu na zmniejszony popyt na ropę oraz udzielone zniżki na surowiec przez Arabię Saudyjską, rosyjskie koncerny naftowe mają trudność ze znalezieniem odbiorców.

Prezes Rosnieftu Igor Sieczyn, w wywiadzie jakiego udzielił agencji Interfax powiedział, że koncern czuje się bezpieczny, nawet przy niskich cenach ropy. Według prezesa, baza surowcowa firmy pozwala nie zmniejszać wydobycia nawet przy braku dodatkowych inwestycji w poszukiwania nowych złóż. Niskie koszty operacyjne wydobycia dają spółce przewagę nad rywalami.

W jego opinii do końca roku ceny ropy powrócą do 60 dolarów, jeżeli proces wycofywania się producentów ropy łupkowej w USA będzie się utrzymywał na obecnym poziomie.Słowa kluczowe: ropa z Rosji, spadek popytu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu