Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Niektórzy analitycy prognozują, że ropa będzie po 5 dolarów

e-petrol.pl
2020-03-23 / 09:45
Niektórzy analitycy prognozują, że ropa będzie po 5 dolarów

Agencja Bloomberg zapytała specjalistów z największych firm handlujących ropą o prognozę cenową na najbliższe miesiące. Z 20 analityków aż 18 spodziewa się dalszego, bardzo dużego spadku cen. Są też tacy, którzy uważają, że cena baryłki ropy spadnie do poziomu 5 dolarów.

Analitycy z Citigroup uważają, że w drugim kwartale ropa marki Brent kosztować będzie średnio 17 USD za baryłkę, a nawet mniej. W niektórych przypadkach cena może spaść nawet do 5 USD, dlatego część producentów może wstrzymać produkcję i przerwą dostawy na rynek. Dla firm łupkowych tak niska jak obecnie cena (ok. 20 USD) jest granicą opłacalności produkcji. Wiele firm z Teksasu oczekuje otrzymania zgody na ograniczenie wydobycia, ale decyzja jeszcze nie zapadła.

Tymczasem wicepremier Rosji Andriej Biełousow w wywiadzie dla programu telewizyjnego "Wiadomości w sobotę" w kanale telewizyjnym Rossija-1, powiedział, że w drugiej połowie roku ceny ropy wzrosną do 35-40 USD za baryłkę.  Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Energii przewidywało, że po obecnym spadku cen ropy, wzrosną one w drugiej połowie roku do 45-55 dolarów za baryłkę.
Słowa kluczowe: niskie ceny ropy, prognoza

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.