Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Opóźnienie przebudowy projektu Repsol na polu naftowym Yme

e-petrol.pl
2020-02-12 / 09:47

Repsol będzie musiał liczyć się z opóźnieniem przebudowy swojego projektu na polu naftowym Yme u wybrzeży Norwegii. Skutki odczują także partnerzy Repsola, w tym polski Lotos.

 Firma Okea informowała, że poprzedni podnośnik wiertniczy Maersk Inspirer, który jest modernizowany do mobilnej morskiej jednostki wiertniczej i produkcyjnej w stoczni Aker Solutions w norweskim Egersund, miał zostać przetransportowany na plac budowy na złożu Yme w czwartym kwartale zeszłego roku roku. Repsol liczył na to, że jednostka nie dotrze na złoże przed pierwszym kwietnia tego roku, a wydobycie ropy nie ruszy przed trzecim kwartałem. Oznacza to, że harmonogram projektu ulegnie opóźnieniu.

Repsol i jego partnerzy (Okea, Lotos E&P i Kufpec) zainwestowali około miliard dolarów w projekt wydobywczy Yme w celu wykorzystania złóż szacowanych na około 65 milionów baryłek, przy szacowanym okresie eksploatacji 10 lat.
Słowa kluczowe: Repsol, Yme

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu