Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kto kupi indyjski koncern paliwowy?

e-petrol.pl
2020-02-07 / 09:44
Kto kupi indyjski koncern paliwowy?

Rosyjski Rosnieft, ale także ExxonMobil, francuski Total i saudyjskie Aramco są zainteresowane kupnem indyjskiego państwowego koncernu paliwowego Bharat Petroleum, właściciela 25 proc. stacji paliw w kraju.

Władze zamierzają sprzedać wszystkie posiadane akcje BPCL, czyli 53 proc. udziałów państwowej spółki. Po raz pierwszy prywatna, zagraniczna firma będzie miała dostęp do paliwowego rynku detalicznego.

Do BPCL należą również rafinerie w Bombaju, Koczinie w stanie Kerala, Binie w Madhja Pradeś i Numaligarh w Asamie. Ze względów strategicznych rafineria w Asamie, która przerabia 3 mln ton surowca, nie podlega prywatyzacji. Nowy właściciel przejmie 11 proc. mocy przerobowych kraju.

Agencja informacyjna Press Trust of India poinformowała, że prezes Rosnieftu Igor Sieczin podczas dwóch spotkań w Nowym Delhi z ministrem ds. ropy Dharmendrą Pradhanem wyraził zamiar kupna prywatyzowanego Bharat Petroleum (BPCL).

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu